032 / 7 444 555 tntel@tntel.sk tnTEL na Facebooku

Prípadové štúdie

Integrovaný IT systém na hranici

Integrovaný  IT systém na hranici

Integrovaný IT systém na hranici je spoločný projekt obcí Horná Súča na slovenskej a Starý Hrozenkov na českej strane.

Spoločnosť tnTEL s.r.o. spolupracovala na projekte na slovenskej časti projektu.

Ciele  projektu

Cieľom projektu je priblíženie partnerských cezhraničných obcí pomocou informačných technológií.

Úlohou tnTEL-u bolo v rámci obce Horná Súča rozmiestniť na určené miesta monitorovacie kamery a pred budovu obecného úradu umiestniť „Infobox“.

Riešenie

Vzhľadom na veľké plošné rozmiestnenie kamier v rámci obce nebolo možné použiť káblové vedenia ku kamerám, ale museli sa použiť WiFi spoje. V rámci obce takto vznikli dve centrá, kam sú dáta z kamier posielané. Jedno je v budove základnej školy, druhé na obecnom úrade. Aj tieto dve centrá sú navzájom prepojené WiFi spojom, pričom na obecnom úrade je možné vidieť aj obraz z kamier vyvedených na školu. Obraz zo štyroch kamier je cez vypublikovaný na internet.

WiFi spoje sú realizované v pásme 5 GHz, použité boli sektorové antény. Komunikácia medzi jednotlivými bodmi WiFi spojov je riešená smerovaním paketov, tým je možné v prípade výpadku pomerne rýchlo dohľadať miesto zlyhania. Niektoré WiFi spoje sú aj viac ako kilometer dlhé. V rámci projektu bol nastavený aj monitorovací systém jednotlivých častí, kde je možné, okrem funkčnosti jednotlivých zariadení, zistiť aj dátové toky z jednotlivých kamier ako aj na hlavných spojoch.

Infobox je do celého projektu pripojený pomocou metalického kábla a je priamo pripojený do štruktúrovanej kabeláže na obecnom úrade. Na infoboxe si občania môžu zistiť rôzne informácie dostupné na internete. Keďže ide o verejne dostupný počítač, boli tu v rámci ochrany detí a mládeže pred nevhodným obsahom nainštalované technológie ktoré tento obsah nedovolia zobraziť.

V rámci zasadačky obecného úradu bola nainštalovaná videokonferencia, ktorá umožní v rámci rôznych akcií partnerským obciam spolu komunikovať aj pomocou obrazu na veľkej obrazovke.

Galéria

Chceme vám prinášať obsah, ktorý vás naozaj zaujíma, preto tento web využíva súbory cookie. Kliknite na tlačidlo ROZUMIEM, ak súhlasíte s používaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy. Ďalšie informácie