032 / 7 444 555 tntel@tntel.sk tnTEL na Facebooku

Prípadové štúdie

Konsolidácia ŠK a kamerového systému - MiF, s.r.o.

Štruktúrované kabeláže - metalické alebo optické - sú jednou z hlavných častí počítačových sietí. Na ich kvalite a parametroch spočíva kvalita celej siete a systému. Aby však takýto systém dokonale spĺňal svoje poslanie, je potrebné venovať pozornosť nielen návrhu a realizácii kabeláže, ale aj následnému spravovaniu štruktúrovanej kabeláže spolu s príslušenstvom a výbavou.

Ciele projektu

Spoločnosť MiF, s.r.o., ktorá sa venuje hlavne výrobe samolepiacich etikiet a reklame, poverila firmu tnTEL, s.r.o. konsolidáciou existujúceho rozvádzača štruktúrovanej kabeláže. Našou úlohou bolo upraviť rozvádzač štruktúrovanej kabeláže do prehľadnej podoby a nahradiť veľký počet malých switchov, jedným switchom s jednoduchšou konfiguráciou a správou.

Východisková situácia

Pôvodný stav celého systému bol nevyhovujúci a v prípade potreby, nebolo možné jasne určiť prvky systému resp. vykonať akúkoľvek úpravu bez vypnutia portov alebo aktívnych prvkov.

Riešenie

Naša spoločnosť v rámci riešenia vykonala:

         zmapovanie stavu ŠK

         zmapovanie použitého hardware

         reorganizáciu a konfiguráciu jednotlivých prvkov a komponentov systému

         prekáblovanie a konsolidáciu telekomunikačného systému SIEMENS HiPath

         výmenu väčšieho počtu používaných malých switchov za jeden dizajnovo robustný, 24 portový ZyXEL PoE switch s inteligentným rozhraním pre jednoduchú konfiguráciu a správu

Hlavné prínosy riešenia

Zákazník získal nastroj na konfiguráciu a ovládanie celej svojej siete. Využitím PoE funkcionality switchu na napájanie IP kamier sa zjednodušila kabeláž a topológia existujúceho kamerového systému, v ktorom zákazník používal IP kamery umožňujúce napájanie cez PoE, no doposiaľ túto možnosť nevyužíval.

Na záver bola vypracovaná dokumentácia k dátovému rozvádzaču s podrobným popisom, aby užívateľ mohol prípadné požiadavky na zmenu zapojenia jednotlivých prvkov kabeláže prevádzať operatívne vo vlastnej réžii.

Galéria

Chceme vám prinášať obsah, ktorý vás naozaj zaujíma, preto tento web využíva súbory cookie. Kliknite na tlačidlo ROZUMIEM, ak súhlasíte s používaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy. Ďalšie informácie